Przejdź do głównej zawartości

ARTYŚCI UCZESTNICZĄCY W WYSTAWIE c.d. Waldemar Mirosław Dąbrowski

WALDEMAR MIROSŁAW DĄBROWSKI

Wrocławianin. Rozpoczął działalność artystyczną w latach 80. W latach 1985-1989 pracował w Galerii Sztuki Współczesnej "Biuro Wystaw Artystycznych". Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz pracami graficznymi wspomaganymi komputerowo. 
Udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

W obrazach Waldemara Dąbrowskiego wszystko zdaje się tajemnicze. Obrazy przedstawiają zawieszone w iluzyjnych przestrzeniach fantastyczne, jakby przyśnione widoki, pełne wyrafinowanych, przetworzonych kształtów. Odrealnione pejzaże z przetworzonymi motywami przyrody, raz kojące, niekiedy puste lub chłodne, często pełne smutku, niepokoju czy lęku. Nic nie jest tu dopowiedziane do końca, jak w tajemnicy życia, z którą mamy codziennie do czynienia.
/dr Krzysztof Dackiewicz, historyk sztuki/

Motto 1
Każdy dzień jest dniem świętym, bo każdy dzień jest dniem ostatnim.

Motto 2
Gdyby na świecie nie było szaleństwa, wtedy świat by zwariował. 

 
Wrocław, Polska 
tel: +48 514 154 829 
e-mail:

WWW:

Bajka, obraz na płótnie

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RZEDSTAWIAM ARTYSTÓW UCZESTNICZĄCYCH W LIPCOWEJ WYSTAWIE.

   IRENA ORYL Artystka urodzona w Jarosławiu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (1952r). Była uczennicą artysty malarza Stanisława Kopystyńskiego, dyrektora i założyciela tegoż liceum. Absolwentka krakowskiej ASP (1958) Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Hanny Rudzkiej – Cybis. W latach 1960-1992 pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu jako nauczyciel przedmiotów artystycznych. W kadencji 1990-1994 była radną Miasta Jarosławia pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Kultury. Dzięki staraniom Ireny Oryl zabytkowe malowidła w Wielkiej Izbie (Rynek 6) zostały poddane konserwacji.   W 1999 r. otrzymała honorową nagrodę „Jarosława” w dziedzinie kultury. Od lat siedemdziesiątych współpracuje z Zarządem Jarosławskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza. Kapituła Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia przyznała Jej w 2014r.   Honorową Nagrodę SMJ - im. Księżnej Anny Ostrogskiej - za wybitne osiągnięcia w dzied

JUDYTA JULIA BIAŁKOWSKA

JUDYTA JULIA BIAŁKOWSKA Biogram artysty WWW: JUDYTA JULIA BIALKOWSKA Judyta Julia Bialkowska    jjbialkowska@gmail.com Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwo, Grafika i Rzeźba w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki i Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Haliny Pawlikowskiej. Dyplom w 1995 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i ilustracją książek dla dzieci. W sferze zainteresowań twórczych przeważa obserwacja natury. Na pozór abstrakcyjne prace są w rzeczywistości przetworzonymi pejzażami emocjonalnymi czerpanymi z otaczającego świata, w których ważną rolę odgrywa kolor. Laureatka konkursu New Look Design Refresh 2016 w kategorii Art, _Laureatka konkursu Stipendutstilling 2017, Galleri Gnist, Molde, Norwegia. Członkostwo: Norske Billedkunstnere-NBK (norweski związek profesjonalnych artystów wizualnych), Biletkunstnarane i Møre og Romsdal - BKMR (artyści wizualni okręgu Møre og Romsdal), _Zwią

MARIA PIŚKO

MARIA PIŚKO  Maria Piśko fot. Marta&Krzysztof Wasilczyk   Artysta ceramik. Ukończyła PLSP /Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych/ w Jarosławiu i ASP /Akademię Sztuk Pięknych/ we Wrocławiu. Emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaninę. Uczestniczyła w plenerach i wystawach zbiorowych w Nowym Wiśniczu, Zdunach Cieszynie oraz kilkakrotnie w Rudniku n/Sanem i Jarosławiu (indywidualna Galeria u Attavantich - 2010r). Dokumentuje działania nauczycieli artystów, publikując w internecie. Aktualnie prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, przekazując wiedzę, doświadczenie w dziedzinie ceramiki artystycznej, grafiki lub filcowania.  www czyli:   "INTERNETOWY ROZKŁAD JAZDY"  ceramikowo-kontynuacja  Autorka realizacji w internecie na podstawie przesłanych i udostępnionych materiałów   Fragment tkaniny "Pod Giewontem"