Przejdź do głównej zawartości

ARTYŚCI UCZESTNICZĄCY W WYSTAWIE c.d. Krzysztof Wasilczyk

KRZYSZTOF WASILCZYK- fotografik

 Od 45-tu lat robię zdjęcia.
 Pracowałem na niemal wszystkich rodzajach aparatów. Od skrzyniowego typu "wiedeńskiego" na szklane negatywy 13 x 18 cm. ( to była jakość ! ), przez lustrzanki średnioformatowe, dwuobiektywowe, małoobrazkowe.  W końcu  przyszła rewolucja cyfrowa. W ciemni zrobiło się widno. Zdjęcia wywołuje się w komputerze, a powiększenia ogląda na ekranie monitora lub telewizora.
 Nie zmieniło się jedno. Dobre zdjęcie najpierw trzeba zobaczyć, a potem umieć je sfotografować. Umieć, jest dzisiaj, tylko pozornie łatwiej, bo w ogromie środków technicznych można się zagubić.
 Od 35 lat fotografuję w Muzeum Wsi Lubelskiej. Mieszkając w Lublinie codziennie bywałem na wsi. W ostatnich miesiącach coś się zmieniło - bywam  w muzealnym Miasteczku. Czy to jest awans? Na pewno awansowało moje Muzeum.
Jestem autorem zdjęć do wielu muzealnych katalogów, kalendarzy, serwisów internetowych, albumów,  fotografii do książki "Kuchnia Słowian" autorstwa Hanny i Pawła Lisów.
Wystawy autorskie to między innymi: "Lublin wielokulturowy", "Przebudzenie wędrującej świątyni", "Dozobaczenia w miasteczku".


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

RZEDSTAWIAM ARTYSTÓW UCZESTNICZĄCYCH W LIPCOWEJ WYSTAWIE.

   IRENA ORYL Artystka urodzona w Jarosławiu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (1952r). Była uczennicą artysty malarza Stanisława Kopystyńskiego, dyrektora i założyciela tegoż liceum. Absolwentka krakowskiej ASP (1958) Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Hanny Rudzkiej – Cybis. W latach 1960-1992 pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu jako nauczyciel przedmiotów artystycznych. W kadencji 1990-1994 była radną Miasta Jarosławia pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Kultury. Dzięki staraniom Ireny Oryl zabytkowe malowidła w Wielkiej Izbie (Rynek 6) zostały poddane konserwacji.   W 1999 r. otrzymała honorową nagrodę „Jarosława” w dziedzinie kultury. Od lat siedemdziesiątych współpracuje z Zarządem Jarosławskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza. Kapituła Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia przyznała Jej w 2014r.   Honorową Nagrodę SMJ - im. Księżnej Anny Ostrogskiej - za wybitne osiągnięcia w dzied

JUDYTA JULIA BIAŁKOWSKA

JUDYTA JULIA BIAŁKOWSKA Biogram artysty WWW: JUDYTA JULIA BIALKOWSKA Judyta Julia Bialkowska    jjbialkowska@gmail.com Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwo, Grafika i Rzeźba w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki i Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Haliny Pawlikowskiej. Dyplom w 1995 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i ilustracją książek dla dzieci. W sferze zainteresowań twórczych przeważa obserwacja natury. Na pozór abstrakcyjne prace są w rzeczywistości przetworzonymi pejzażami emocjonalnymi czerpanymi z otaczającego świata, w których ważną rolę odgrywa kolor. Laureatka konkursu New Look Design Refresh 2016 w kategorii Art, _Laureatka konkursu Stipendutstilling 2017, Galleri Gnist, Molde, Norwegia. Członkostwo: Norske Billedkunstnere-NBK (norweski związek profesjonalnych artystów wizualnych), Biletkunstnarane i Møre og Romsdal - BKMR (artyści wizualni okręgu Møre og Romsdal), _Zwią

MARIA PIŚKO

MARIA PIŚKO  Maria Piśko fot. Marta&Krzysztof Wasilczyk   Artysta ceramik. Ukończyła PLSP /Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych/ w Jarosławiu i ASP /Akademię Sztuk Pięknych/ we Wrocławiu. Emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaninę. Uczestniczyła w plenerach i wystawach zbiorowych w Nowym Wiśniczu, Zdunach Cieszynie oraz kilkakrotnie w Rudniku n/Sanem i Jarosławiu (indywidualna Galeria u Attavantich - 2010r). Dokumentuje działania nauczycieli artystów, publikując w internecie. Aktualnie prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, przekazując wiedzę, doświadczenie w dziedzinie ceramiki artystycznej, grafiki lub filcowania.  www czyli:   "INTERNETOWY ROZKŁAD JAZDY"  ceramikowo-kontynuacja  Autorka realizacji w internecie na podstawie przesłanych i udostępnionych materiałów   Fragment tkaniny "Pod Giewontem"