Przejdź do głównej zawartości

Zapowiedź...

Jesteśmy z tego pokolenia, które nawet o bólu i brzydocie,
mówi pięknie, dobierając z rozmysłem środki wyrazu plastycznego…
Jesteśmy stąd, w odrodzonej Polsce przyszło nam żyć i tworzyć!
Czasem musieliśmy stąd wyjechać, by móc żyć i tworzyć!
Jesteśmy stąd, z tego pokolenia,
które tu się w odrodzonej Polsce kształtowało…
Tu chcemy żyć i móc tworzyć!
Tu chcemy naszą twórczość prezentować na wystawach.

Pozdrawiamy WSZYSTKICH serdecznie!
Zapraszamy na WERNISAŻ!




W Jarosławiu jest kilka Galerii prezentujących działania plastyczne różnych dziedzin sztuki.
Przedstawiam Galerie:
z kuratorką Panią Marzeną Stęc,
i Galeria w Centrum Kultury i Promocji pod nazwą, 
której kuratorką jest obecnie Pani Bernadeta Korczewska 
a graficzne materiały przygotowuje Pani Aleksandra Toczek- Borysiuk.

 Własne materiały z wystaw publikuję na blogu




Staram się uczestniczyć w wystawach, bo uważam, że człowiek potrzebuje czasem oderwać się od „prozy życia” i wypełnić myśli rozważaniem „co autor miał na myśli”…
Myślę, że w mieście z taką historią i kulturą
odwiedzanie Galerii powinno być czynnością
w „dobrym tonie”...

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pod znaczącym tytułem:
POKOLENIA na 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez POLSKĘ



Komentarze

  1. To piękne i chwalebne, że nasi artyści tak wszechstronnie reprezentują ten region. Proponuję jeszcze dodać Henia Szydłowskiego, który, choć p[pochodzi z Jawora , to kończył nasza szkołę i do niej z wielkim sentymentem powraca , a mieszka i tworzy w Australii, umieszcza swoje filmiki poświęcone nie tylko własnej twórczości, ale również szkole na YouTubie. Pisałem o0 nim w swoim blogu jest znany w świecie artystycznym .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

RZEDSTAWIAM ARTYSTÓW UCZESTNICZĄCYCH W LIPCOWEJ WYSTAWIE.

   IRENA ORYL Artystka urodzona w Jarosławiu. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (1952r). Była uczennicą artysty malarza Stanisława Kopystyńskiego, dyrektora i założyciela tegoż liceum. Absolwentka krakowskiej ASP (1958) Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Hanny Rudzkiej – Cybis. W latach 1960-1992 pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu jako nauczyciel przedmiotów artystycznych. W kadencji 1990-1994 była radną Miasta Jarosławia pełniąc funkcję przewodniczącej Komisji Kultury. Dzięki staraniom Ireny Oryl zabytkowe malowidła w Wielkiej Izbie (Rynek 6) zostały poddane konserwacji.   W 1999 r. otrzymała honorową nagrodę „Jarosława” w dziedzinie kultury. Od lat siedemdziesiątych współpracuje z Zarządem Jarosławskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza. Kapituła Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia przyznała Jej w 2014r.   Honorową Nagrodę SMJ - im. Księżnej Anny Ostrogskiej - za wybitne osiągnięcia w dzied

JUDYTA JULIA BIAŁKOWSKA

JUDYTA JULIA BIAŁKOWSKA Biogram artysty WWW: JUDYTA JULIA BIALKOWSKA Judyta Julia Bialkowska    jjbialkowska@gmail.com Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwo, Grafika i Rzeźba w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki i Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Haliny Pawlikowskiej. Dyplom w 1995 roku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i ilustracją książek dla dzieci. W sferze zainteresowań twórczych przeważa obserwacja natury. Na pozór abstrakcyjne prace są w rzeczywistości przetworzonymi pejzażami emocjonalnymi czerpanymi z otaczającego świata, w których ważną rolę odgrywa kolor. Laureatka konkursu New Look Design Refresh 2016 w kategorii Art, _Laureatka konkursu Stipendutstilling 2017, Galleri Gnist, Molde, Norwegia. Członkostwo: Norske Billedkunstnere-NBK (norweski związek profesjonalnych artystów wizualnych), Biletkunstnarane i Møre og Romsdal - BKMR (artyści wizualni okręgu Møre og Romsdal), _Zwią

MARIA PIŚKO

MARIA PIŚKO  Maria Piśko fot. Marta&Krzysztof Wasilczyk   Artysta ceramik. Ukończyła PLSP /Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych/ w Jarosławiu i ASP /Akademię Sztuk Pięknych/ we Wrocławiu. Emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaninę. Uczestniczyła w plenerach i wystawach zbiorowych w Nowym Wiśniczu, Zdunach Cieszynie oraz kilkakrotnie w Rudniku n/Sanem i Jarosławiu (indywidualna Galeria u Attavantich - 2010r). Dokumentuje działania nauczycieli artystów, publikując w internecie. Aktualnie prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, przekazując wiedzę, doświadczenie w dziedzinie ceramiki artystycznej, grafiki lub filcowania.  www czyli:   "INTERNETOWY ROZKŁAD JAZDY"  ceramikowo-kontynuacja  Autorka realizacji w internecie na podstawie przesłanych i udostępnionych materiałów   Fragment tkaniny "Pod Giewontem"